Nëna bashkohet me vajzën pas 13 vjetësh, ia kishte rrëmbyer babai i saj

Ndryshe

Nëna bashkohet me vajzën pas 13 vjetësh, ia kishte rrëmbyer babai i saj

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 11:57
Vajza e Angelica Vences-Salgado, Jacqueline Hernandez, u rrëmbye në vitin 2007 dhe më pas u zhduk

Një nënë ka përqafuar vajzën e saj për herë të parë pas 13 vjetësh pasi ajo u rrëmbye nga shtëpia në moshën gjashtëvjeçare.

Vajza e Angelica Vences-Salgado, Jacqueline Hernandez, u rrëmbye në vitin 2007 dhe më pas u zhduk.

Por, më 2 shtator, Angelica mori një mesazh në Facebook nga një 19 vjeçare që pretendonte se ishte vajza e saj e vogël.

Jacqueline, tani në Meksikë, i kërkoi nënës së saj që ta takonte në një pikë kufitare në Laredo, Teksas më 10 shtator, raporton People, transmeton Klankosova.tv.

Angelica kontaktoi departamentin e policisë të Clermont të Floridas në të njëjtën ditë për të shpjeguar se vajza e saj e kontaktoi atë. Një operacion me shumë agjenci filloi për të mbikëqyrur hyrjen e Jacqueline, dhe për të siguruar që adoleshentja që kalonte kufirin nga Meksika ishte në fakt vajza e Angelica.

Babai i Jacqueline, Pablo Hernandez, kërkohet për një rrëmbim të vitit 2007 të lëshuar nga Departamenti i zbatimit të ligjit në Florida, raporton People.

Sipas raportimeve, ai kishte marrë vajzën e tij përtej kufirit për në Meksikë.

Dokumentet e Jacqueline u kontrolluan, gjë që konfirmoi se ajo ishte vajza ‘e rrëmbyer nga nëna e saj në 2007’.

19-vjeçarja u ribashkua më pas me nënën. Policia ende nuk ka dhënë detaje të tjera mbi mënyrën sesi Jacqueline kaloi 13 vjet larg nënës së saj, apo vendndodhjen e babait

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat