Gjendet e lënduar 60-vjeçarja në shkëmbinjtë e ishullit kroat, nuk i kujtohet emri i saj

Ndryshe

Gjendet e lënduar 60-vjeçarja në shkëmbinjtë e ishullit kroat, nuk i kujtohet emri i saj

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Një grua e cila flet një anglishte të përsosur është gjetur në një shkëmb afër bregut të detit në ishullin Krk në Kroaci, por ajo nuk e mban mend emrin e saj.

Atë e pa duke tundur një peshkatar i cili më pas i kishte thirrur ekipet e shpëtimit. Gruaja e cila është në të gjashtëdhjetat nuk e di se si ka shkuar deri tek ajo pjesë e ishullit.

Një ekip i shpëtimit prej 14 vetash ishte ngjitur në shkëmbinjtë e thepisur të ishullit për ta shpëtuar viktimën.

Gruaja e cila nuk ia kishte idenë se si kishte shkuar atje, nuk kishte pasaportë, letra apo telefon dhe ishte e dehidratuar dhe e dobësuar. Ekspertët thanë se ajo kishte mbijetuar disa net pavarësisht arinjve që ecnin pranë aty. Zyrtarët e Rijekës thanë se ajo ishte aq e dobët sa mezi mund të pinte një gllënjkë ujë.

Gruaja tani po trajtohet në spital. Burimet thanë se ajo fliste anglisht “si një profesoreshë”, por ata ende nuk e kanë përcaktuar kombësinë e saj.

Një vendas për mediumin 24Sata ka deklaruar se është e çuditshme që atë grua e kanë parë në atë zonë, pasi thotë se është shumë e paarritshme dhe se aty nuk ka jetë përpos ndonjë derri apo ariu që mund të kalojë, shkruan The Sun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat