Vogëlushi tetëvjeçar gati sa nuk e vrau xhaxhanë e tij në Turqi – publikohen pamjet në mediat sociale

Ndryshe

Vogëlushi tetëvjeçar gati sa nuk e vrau xhaxhanë e tij në Turqi – publikohen pamjet në mediat sociale

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 15:54
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në qytetin turk të Rizes, një fëmijë tetëvjeçar shihet duke gjuajtur me armë.

Në fakt, A.Mustafa e detyroi nipin të gjuante me armën që ia dha vetë ai.

Por, vogëlushi duke qenë pa eksperiencë në gjuajtje i drejtoi gabimisht armësh xhaxhait dhe për paksa nuk e vrau.

I gjithë rasti është regjistruar nga kamera e telefonit të turkut dhe u shpërnda në mediat sociale.

Ndryshe, autoritetet policore turke kanë nis hetimet rreth rastit duke e marrë në pyetje 45-vjeçarin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat