Mbahet festivali i parë i balonave me ajër

Ndryshe

Mbahet festivali i parë i balonave me ajër

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 15:36
Jordani

Jordanezët shikuan balonat me ajër teksa ngjiteshin në qiell në Wadi Rum të premten ndërsa ndiqnin ditën e parë të festivalit vjetor.

Ngjarja pesëditore po zhvillohet në trekëndëshin e artë të Jordanisë, Wadi Rum, Petra dhe Aqaba-zona që janë shpallur “të gjelbra” dhe pa kufizime të lidhura me koronavirusin, raporton AP.

Wadi Rum, e njohur edhe si Lugina e Hënës, është një luginë e prerë në gurin ranor dhe granit në Jordanin jugor.

Ajo shtrihet 324 kilometra në jug të Amanit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat