E pazakontë! Krokodili gjigant ‘kafshon’ dronin

Ndryshe

E pazakontë! Krokodili gjigant ‘kafshon’ dronin

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 23:01
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur kamermanit Dane Hirst, teksa po filmonte një kopsht zoologjik në Australi.

Ai kishte aktivizuar dronin, duke e lëshuar më afër lumit, derisa një krokodil u shfaq papritmas.

Ky i fundit hapi gojën masive dhe goditi dronin.

Hirst tha se në momentin kur krokodili u shfaq në kuadër, pamja e kamerës u errësua dhe nuk e kuptoi se çka ndodhi.

Si ‘kujtim’, krokodili ka lënë shenjt e dhëmbëve në dron.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat