Ai i ka magjepsur të gjithë, përfshirë edhe lojtarët e Barcelonës: Truqet spektakolare të magjistarit anglez - Bota Sot
Ai i ka magjepsur të gjithë, përfshirë edhe lojtarët e Barcelonës: Truqet spektakolare të magjistarit anglez

Ndryshe

Ai i ka magjepsur të gjithë, përfshirë edhe lojtarët e Barcelonës: Truqet spektakolare të magjistarit anglez

Më: 10 nëntor 2017 Në ora: 16:04
Pamje nga video

Magjistari i talentuar anglez arriti famën pas shfaqjes së tij televizive “Dynamo: Magician Impossible”, i cili u zhvillua nga korriku 2011 deri në shtator 2014.

Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, nëse keni qenë dëshmitar i magjistarit Dynamo në veprimet në udhëtimet e tij, shanset janë që ju do të keni mbetur të ngazëllyer me veprimet e tij.

Por kush është Dinamo dhe si u përfshi ai në këtë “zanat”?

Dynamo – i njohur gjithashtu si Steven Frayne – ka lindur më 17 dhjetor 1982 në Bradford, West Yorkshire.

Një nga trukimet e para që ai kishte mësuar thuhet se i ishte mësuar atij nga gjyshi, i cili tregoi se si ta bënte të duket sikur peshonte rëndë, kështu që fëmijët e tjerë të mos mund ta bartnin.

Bëhet fjalë për njeriun një numër të “mashtrimeve magjike”, duke përfshirë edhe ecjen përgjatë lumit Thames, Londër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat