Gara e qenve u pengua nga një rosë që hyri papritmas në pistë - Bota Sot
Gara e qenve u pengua nga një rosë që hyri papritmas në pistë

Ndryshe

Gara e qenve u pengua nga një rosë që hyri papritmas në pistë

Më: 13 nëntor 2017 Në ora: 15:14
Pamje nga video

Qentë që ishin pjesë e një gare në Adelaide të Australisë, u penguan nga një rosë që iu doli përpara.

Më së keqe e pësoi njëri prej tyre, që u rrotullua teksa përpiqej ta shmangte dhe doli i fundit.

Derisa gjithçka përfundoi në rregull dhe nuk pati ndonjë ndërprerje, kjo mendohet të jetë shkaktuar qëllimisht.

Shumica prej atyre që kishin vënë baste dhe humbën, fajin ia lënë pikërisht kësaj shpeze që hyri në shtegun e garave. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat