Prindërit ia plotësojnë dëshirën 5 vjeçares para operacionit të tretë në zemër - Bota Sot
Prindërit ia plotësojnë dëshirën 5 vjeçares para operacionit të tretë në zemër

Ndryshe

Prindërit ia plotësojnë dëshirën 5 vjeçares para operacionit të tretë në zemër

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 12:17
Sofia Chiappalone

Sofia u lind me një defekt të rëndë në zemër.

Një fëmijë me një sëmundje serioze mund të jetë absolutisht zemërthyer. Mirëpo, këta fëmijë shpesh janë njerëzit më pozitivë që do t’i takoni ndonjëherë dhe ata kanë pikëpamje frymëzuese për jetën. Pesë-vjeçarja Sofia Chiappalone është një nga ata fëmijë. Sofia lindi me një defekt të rëndë në zemër.

Edhe pse ajo është vetëm 5 vjeçe, ajo tashmë është bërë operacion i shumëfishtë në zemër dhe ajo ka një tjetër operim të planifikuar në nëntor 2017. Ndërsa po përgatiste për operacionin e saj të ardhshëm të zemrës, Sofia i tha nënës së saj, Kristy Somerset-Chiappalone, se donte të martohej përpara se të kthehej nën thikë.

. Në mënyrë të veçantë, Sofia donte të martohej me të ‘dashurin’ e saj 6-vjeçari Hunter Laferriere. Kristy vendosi të ndiqte idenë e Sofisë, kështu që ajo i tha nënës së Hunter, Tracy, për planin. Tracy ishte po aq e ngazëllyer sa Sofia, Kristy dhe Hunter.

Ajo thirri mikun e saj më të mirë, Marisa Balletti-Lavoie, e cila drejton fotografinë e Sassy Mouth dhe ata vënë së bashku një xhirim për fëmijët. Tracy tregoi historinë në faqen e Facebook “Love What Matters”, ku mori vëmendjen e shumë njerëzv. Brenda vetëm dy ditësh, posti kishte mbi 100 mijë reagime dhe mbi 21 mijë shpërndarje.

Njerëzit absolutisht i pëlqyen fotot e Sofias dhe Hunter. Një grua shkroi: “Çfarë vajze e re dhe e këndshme. Lutem që ajo të jetojë një jetë të gjatë dhe të martohet me mikun e saj më të mirë në një ditë të vërtetë “.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat