Shkenca zbulon detaje të reja mbi pataten. /Ajo që do mësoni do ju lërë me gojë hapur - Bota Sot
Shkenca zbulon detaje të reja mbi pataten. /Ajo që do mësoni do ju lërë me gojë hapur

Ndryshe

Shkenca zbulon detaje të reja mbi pataten. /Ajo që do mësoni do ju lërë me gojë hapur

Më: 13 janar 2018 Në ora: 19:33
Ilustrim

Është zhgënjyese të hapësh kabinetin e kuzhinës dhe të gjesh kaçube të vogla të formuara në kokrra të patates.

Shumë njerëz i hedhin ato në kosh për të blerë të tjera, por hulumtuesit kanë një tjetër mendim.

Pas një sërë eksperimentesh, studiuesit në Universitetin e Lincolnit treguan se fara e patateve të mbira janë të sigurta për t’u ngrënë ashtu si patatet e freskëta dhe gjithçka që ju duhet të bëni është të hiqni kaçubet e mbira.

Sipas statistikave, britanikët humbasin rreth 230 milionë paund patate.

Sipas ekspertëve, një javë pas blerjes së patave, ato fillojnë dhe mbijnë.

Konsumatorët kanë tendencë të hedhin patatet në mbeturina, nëse shfaqin kaçubet e tyre.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera