Vuan nga çrregullime mendore, 16-vjeçarja përjashtohet nga festa e maturës - Bota Sot
Vuan nga çrregullime mendore, 16-vjeçarja përjashtohet nga festa e maturës

Ndryshe

Vuan nga çrregullime mendore, 16-vjeçarja përjashtohet nga festa e maturës

Më: 30 qershor 2018 Në ora: 18:31
Laitha-Jayde Trimble

Një vajzë është përjashtuar nga mbrëmja e fundvitit në shkollë pasi vuan nga problemet mendore.

Laitha-Jayde Trimble, 16 vjeçe përfundoi shkollën katolike St Edmund në Dover. Ajo ishte shumë e entuziazmuar për të shkuar në festë me motrën e saj, por u ndje shumë keq kur iu kërkua të kthente biletën.

Nëna e saj, Kelly Rodgers zbuloi se shkolla e përjashtoi pasi ka çrregullime emocianale dhe ankth shoqëror. Ata që vuajnë nga EDD kanë zemërim, veprime agresive dhe probleme me sjelljen. Pasi u raportua se kaloi pjesën e madhe jashtë shkollës pasi nfacmohej shpesh në shkollë.

Ndonëse ajo u ndalua të shkonte në festë, motra e saj Rhiall nuk pati probleme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...