Muri i akullt i “Game of Thrones” shfaqet në kufirin Rusi –Kinë - Bota Sot
Muri i akullt i “Game of Thrones” shfaqet në kufirin Rusi –Kinë

Ndryshe

Muri i akullt i “Game of Thrones” shfaqet në kufirin Rusi –Kinë

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 19:06
Ilustrim

Personazhet e serialit të njohur janë të etur të mësojnë se çfarë ka përtej murit, ndoshta këtë pyetje janë duke e bërë edhe Rusia me Kinën.

Në mur i lartë nga akulli dhe dëbora prej 20 metrash është shfaqur në liqenin Khanka në krahinën kineze të Heilongjiang afër kufirit me Rusinë.

Sipas mediave ruse kjo ka ndodhur për shkak të erërave të forta.

Xu Zhong, kreu i stacionit lokal meteorologjik, sqaroi se ky është një rast i rrallë, i cili mund të vërehet kur temperaturat e ulëta kombinohen me erëra të forta dhe ujërat rrjedhin nën sipërfaqen e liqenit.

Të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale e kanë krahasuar këtë fenomen me murin e akllut që shfaqet në serialin “Game of Thrones”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...