Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë - Bota Sot
Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë

Ndryshe

Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 22:08
Ilustrim

Një foshnjë 5-muajshe mbijetoi mrekullisht për më shumë se nëntë orë, pasi ishte varrosur nën një grumbull shkopinjsh dhe mbeturinash në pyjet e Montanës perëndimore.

Foshnja kishte pësuar vetëm disa plagë edhe pse ishte e veshur me rroba të lagura dhe të ndotura në mot të ftohtë.

Zyra e Sherifit të Qarkut të Misurit, tha se foshnja ishte me shëndet të mirë dhe është dërguar në spital, kurse mbijetimin e foshnjës e ka quajtur "mrekulli".

Foshnja oshte gjetur me fytyrë poshtë, e mbuluar me një grumbull të shkopinjve dhe mbeturinave, e veshur vetëm në një rrobë të lagur dhe të ndotur në një mot me 8 gradë Celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera