Lumturia, lëndë e re mësimore në Indi - Bota Sot
Lumturia, lëndë e re mësimore në Indi

Ndryshe

Lumturia, lëndë e re mësimore në Indi

Më: 19 korrik 2018 Në ora: 13:49
Ilustrim

Lënda e lumturisë bëhet pjesë e kurrikulës së arsimit në më shumë se 1.000 shkolla në kryeqytetin e Indisë, New Delhi.

Sipas lajmit të CNN-it, lënda e lumturisë, që është projekt i ministrit të Arsimit të New Delhit, Manish Sisodia, ka filluar të praktikohet në më shumë se 1.000 shkolla që nga fillimi i kësaj jave dhe çdo ditë zgjat nga 30 deri në 45 minuta.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera