Elefanti që mendon se është gjirafë - Bota Sot
Elefanti që mendon se është gjirafë

Ndryshe

Elefanti që mendon se është gjirafë

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 12:21
Elefanti

Këto imazhe fantastike tregojnë se si një elefant ngrihet lart në këmbët e pasme për të arritur ushqimin që  zakonisht konsumohet nga gjirafat.

Fotot janë realizuar nga Duncan Taylor ndërsa ishte në një pushim familjar në Parkun Kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut.

Fotot reflektojnë shkathtësinë e kafshës së madhe.

Elefanti shihet në foto duke shtrirë këmbët e tij të pasme duke arritur tek gjethet me noçkën e tij.

Kjo sjellje shihet vetëm tek elefantët e cirkut dhe shihet rrallë tek elefantët e egër.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...