Një turk shet të njëjtën makinë 80 herë! - Bota Sot
Një turk shet të njëjtën makinë 80 herë!

Ndryshe

Një turk shet të njëjtën makinë 80 herë!

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 16:33

Një mashtrues turk kishte shitur të paktën 80 vetëve të njëjtën makinë. Mediat turke shkruajnë se Emre K. është prezantuar si shitës i veturave që kishte blerë në parkun shtetëror të veturave.

Ai tha se kishte blerë makina në ankand nën çmimin, për rreth 4,200 euro, dhe çmimet e ulëta tërhoqën blerësit.

Pas disa furnizimeve nën çmimin, Emre mori shumë rezerva të reja, pas së cilës nuk kishte dërgesa të reja, dhe ai la shtëpinë e tij dhe iku me 8.5 milionë euro. 

Edhe pse rrethanat janë të paqarta, një viktimë pretendon se pas shikimit të fotografisë së makinës, ai i kishte paguar Emre 170,000 euro për 23 njësi. Mashtruesi ndërkohë ia kishte vonuar dërgesat për dhjetë muaj dhe kishte prezantuar veturën e njëjtë edhe shumë njerëzve të tjerë, duke kërkuar prej tyre të paguajnë një shumë paraprake.

Policia përfundimisht e arrestoi Emre dhe tash pritet të gjykohet për mashtrim. Spekulohet se numri i viktimave të tij është shumë më i lartë, pasi shumë njerëz nuk kanë raportuar mashtrimin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...