Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni - Bota Sot
Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni

Ndryshe

Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 20:45
Pamje nga videoja

Kjo vajzë e vogël e quajtur Matyas po notonte në oqeanin pranë Gouville-sur-Mer në Francë, kur një dallgë e vogël e rrezoi atë dhe vajza e vogël u mbulua nga uji.

Por pikërisht në këtë moment, i vjen në ndihmë qeni besnik, ku nga video duket qartë sesi kafsha e tërhoqi për bluze duke e nxjerrë në breg.

Kafsha zemërgjerë kujtoi se vajza ishte në rrezik dhe i dha ndihmën e vet menjëherë. Në këto raste ka vend dhe shprehja, “më mirë një qen mik sesa një mik qen”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...