Baba dhe bir, vetëm njëri ka një plagë të vërtetë! - Bota Sot
Baba dhe bir, vetëm njëri ka një plagë të vërtetë!

Ndryshe

Baba dhe bir, vetëm njëri ka një plagë të vërtetë!

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 18:36
Baba dhe bir

Një baba me dashamirësi bëri një kopje identike të "qepjes" kirurgjikale të djalit të tij 1 vjeçar, për të ndihmuar të birin të ndihet më i sigurt kur të rritet.

Drake Britt, 26, nga Nanaimo, British Columbia në Kanada, bëri tatunë në kokë, pasi Damian pati një operacion emergjent për të hequr një cist nga ana e djathtë e kafkës së tij. Damian përfundoi në spital me një helikopter ku mjekët kryen procedurën intensive neurologjike.

Fatmirësisht, operacioni pati sukses të plotë dhe Damian është rikuperuar plotësisht, megjithëse atij i ka mbetur një shenjë e dukshme në kokë.

Babai donte të bënte diçka për të treguar mbështetjen e tij për djalin dhe për të siguruar që ai kurrë të mos ndihej i pasigurt.

'Po sikur dikush ta zgjedhë atë ndonjëherë ose të përpiqet ta tallë atë në shkollë?' babai i dy Drake tha për vendimin e tij për të marrë inking.

"Unë nuk dua që ai të shqetësohet për ndonjë gjë. Operacioni e tij ishte gjëja më e madhe që ne deshëm të kalonim me sukses në jetën tonë. Doja të tregoja mbështetjen time për të. Tani, ai nuk është i vetmi që do të ketë një mbresë për jetën".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...