Ashensori i çuditshëm, me biçikletë ngjituni në pemë - Bota Sot
Ashensori i çuditshëm, me biçikletë ngjituni në pemë

Ndryshe

Ashensori i çuditshëm, me biçikletë ngjituni në pemë

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 09:16
Pamje nga video

I lodhur nga shkallët e shumta deri në shtëpinë e tij të drunjtë, Ethan Schlussler krijoi një ashensor që punon me biçikletë. Amerikani nga Idaho kështu është bërë i famshëm me një ide po aq sa praktike, aq edhe interesante.

“Isha lodhur duke ngjitur shkallët disa herë në ditë, kështu unë e bëra këtë ashensor me biçikletë, për ta zgjidhur këtë problem”, u shpreh ai.

Që kur ka krijuar atë, ai ndjehet shumë më mirë dhe e kryen rrugën e përditshme më lehtë. Ai shton se ndoshta nuk është shumë sigurt, mirëpo kujton që siguri nuk ka as në ecjet në rrugë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...