Dhunon dhe torturon gra, tani edhe me gjarpër - Bota Sot
Dhunon dhe torturon gra, tani edhe me gjarpër

Ndryshe

Dhunon dhe torturon gra, tani edhe me gjarpër

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 12:47
John Dickson

Një përdhunues  ka përdorur një shtrëngues të gjatë prej 9 metrave për të torturuar një prej viktimave të tij, për çka është burgosur për 14 vjet.

John Dickson nga North Lankarshire, Skoci, përdhunoi një grua deri në 1.000 herë në pesë vjet.

Ai përdhunoi dhe abuzoi një grua tjetër dhe e torturonte me gjarpërin e quajtur Mitch.

Dikson gjithashtu i nënshtroi dy gra më shumë abuzimeve shtëpiake të tmerrshme, raporton Daily Record.

Një viktimë ishte aq e tmerruar kur mori një rrahje tjetër, kur policia e gjeti dorasin duke mbajtur një thikë dhe duke u fshehur në një dollap pranë banesës së tij.

Dikson realizoi sundimin e tij të terrorit mbi të katër gratë ndërmjet viteve 2000 dhe 2017, kryesisht në adresat në Motherwell.

Në Gjykatën e Lartë në Glasgow, gjyqtari Graeme Buchanan tha se viktimat kishin pësuar “provokime degraduese dhe poshtëruese”.

Ai i tha Diksonit: “Ky ishte një krim i natyrës ekstreme dhe nuk tregonte asnjë pendim”.

Ish punëtori, nga Wishaw, u shpall fajtor për pesë akuza, duke përfshirë përdhunimin dhe abuzimin në familje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...