Delen që i iku e ktheu në fermë me veturë, të lidhur me rripin e sigurisë në ulën e përparme - Bota Sot
Delen që i iku e ktheu në fermë me veturë, të lidhur me rripin e sigurisë në ulën e përparme

Ndryshe

Delen që i iku e ktheu në fermë me veturë, të lidhur me rripin e sigurisë në ulën e përparme

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 06:57
Ilustrim

Mark Modra nga Port Lincol i Australisë, e ka gjetur delen që i kishte ikur nga ferma dhe nuk humbi kohë, për ta kthyer sërish. Duke përdorur një metodë, mjaft të pazakontë.

Meqenëse në pjesën e pasme i kishte karriget e fëmijëve, fermeri e lidhi gjedhin në ulësen e përparme, para se të nisë udhëtimin prej afro dhjetë kilometrave.

“Çfarë do të bënit, po q se e gjeni delen e humbur disa kilometra larg dhe e tëra që keni, është një veturë familjare… vetëm mos i tregoni gruas sime”, ka shkruar ai në Twitter, ndërsa ia ka bashkëngjitur edhe thurjen që tregon se siguria duhet të jetë e para.

Sipas fermerit Modra, pasagjeri i pazakontë e ka pëlqyer udhëtimin, ndërsa kishte qëndruar qetë, megjithëse ai kishte menduar se do të shkelmonte.

“Ka njerëz që kujdesen për të mirën e kafshëve, ky është një shembull i mirë” ka shkruar një komentues. 

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera