“Parajsa” në tokë del në shitje - Bota Sot
“Parajsa” në tokë del në shitje

Ndryshe

“Parajsa” në tokë del në shitje

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 22:29
“Parajsa” në tokë del në shitje

Një ishull tropikal, me plazhe me rërë dhe gjelbërim mahnitës, i denjë për t’u quajtur “parajsa” në tokë ka dalë në shitje.

E për çmimin “modest” prej 8 milionë dollarësh, Ishulli Lataro, i cili shtrihet në brigjet e Vanuatit në Paqësorin e Jugut, përmban akomodim luksoz dhe kafshë të egra, duke përfshirë shqiponja dhe gaforre të rralla.

Rreth 90 % e ishullit është i gjelbëruar e me pemë të larta, teksa 4 km2 e terrenit rrethohet nga oqeani blu.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...