Deveja e trembur lëndon shtatë persona

Ndryshe

Deveja e trembur lëndon shtatë persona

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 16:51
Pamje nga video

Një deve e frikësuar ka lënduar gjashtë fëmijë dhe një person kur një fëmijë hodhi një lopatë në këmbën e saj, ndërkohë që vizitorët e frikësuar të cirkut braktisën arenën në Pittsburgh, SHBA.

Autoritetet njoftuan se njërit fëmijë i është thyer dora, derisa lëndimet e personave të tjerë konsiderohen më pak të rrezikshme.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 15.30 sipas kohës lokale derisa njerëzit po blinin bileta për kalërimin e kafshëve si devesë, poni dhe elefantëve, të cilët ishin të udhëhequr nga trajnuesit.

Deveja e frikësuar u vu nën kontroll pas pak sekondash dhe nuk ka pësuar lëndime gjatë incidentit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat