Kënga shqipe arrin në Afrikë, shikoni si kërcejnë fëmijët me të - Bota Sot
Kënga shqipe arrin në Afrikë, shikoni si kërcejnë fëmijët me të

Ndryshe

Kënga shqipe arrin në Afrikë, shikoni si kërcejnë fëmijët me të

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 13:42
Afrikë

Gjuha shqipe që është kaq e bukur dhe kaq e mirë, deri më tani ka arritur pothuajse në të gjitha shtetet e botës.

Edhe kënga shqipe ka depërtuar në veshin e miliona njerëzve në botë, herë përmes yjeve botërore, e herë përmes njerëzve të thjeshtë.

Por, disa shqiptarë kanë dërguar tinguj shqip në Ugandën e lartë të Afrikës. Në një video të dërguar në redaksinë e medias, shihen disa shqiptarë duke kërcyer me fëmijët afrikanë.

Atyre u kanë lëshuar këngën “Oj Kosovë oj nëna ime”, me ritmet e së cilës vallëzojnë të gjithë, pa e ditur domethënien.

Mos e humbisni këtë video të këndshme nga ky shtet i largët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera