Disa njerëz që paraqiten të gjithëdijshëm, s’dinë as për vete - Bota Sot
Disa njerëz që paraqiten të gjithëdijshëm, s’dinë as për vete

Opinione

Disa njerëz që paraqiten të gjithëdijshëm, s’dinë as për vete

Nga: Islam Fejzullahu Më: 16 mars 2019 Në ora: 09:10
Ilustrim

A nuk do të ishte ma mirë dhe ma e udhës qe ndokush tjeter të vlerësoj ty, sesa ti i thua vetes se i din të gjitha-ket e deshmon se sdin asgjë?

Jeta e perditshme na mëson qe te jemi vigjilent,të ndiejmë të miren edhe për të tjeret sikur për vete,të ndiejmë dhimbje për të tjeret sikur për vete!Por edhe jeta na sprovon ne veprimtarinë,punen,aktivitetin dhe kontributin.Secili do ishte i lumtutr kur të jemi të sinqert ne realitetin e jetes,por nuk mund të ndihemi njësoj kur shef,ndegjon padrejtësina,majoritete,keqperdorime dhe ket pikërisht nga ata te cilet sikur mshefin doren kur hedhin gurin!Ma ne fund ne  LDK kesaj radhe si duket po fillon te mbretëroj një situatë pak ma ndryshe(po shpresojmë),transparente,jo klanore,duke u bazuar ne organizimin e mbrendshem per shpalljen e zgjedhjeve per te parin e partisë?Mirëpo qysh ne fillim baskia has ne gozhdë pikërisht shkak i klaneve pasrugoviane,me shkuarjen ne amshim të të ndjerit Dr.Rugova!

Situatat e deritanishme ne  zgjedhjet dhe rreth zgjedhjeve te kaluara deri me tani kanë lëneë shum pak për të deshiruar,ngase kaluan me perqarje,"kongres karrikash",manipulime ne zgjedhje, tradhti ne funksione e qfarë jo?Kesaj radhe po shpresojmë qe ne keto zgjedhje të mbretroj

ndergjegjëja,toleranca,mirëkuptimi, per te miren e vendit dhe popullit,pa majorizime,pa ndikime klanore por drejtimin e partisë  ta merr ndergjegjëja e paster e fresket e pa komprimituar por edhe  e deshmuar!E kryesisht i mbetet qe gjenerata e re e cila ne kohen e fundit po deshmohet.Me gjithë respektin per kontributin e te gjithë të angazhuarve derime tani ,mendoj se ka ardhë koha ne ndrrimin e gjeneretave dhe drejtimin e partisë ta merr  pikërisht  gjenerata e re,të moshuarve  gjithë respektin per kontribute,por si duket jo rastësisht edhe disa sondazhe po deshmojnë se te tillet duhet lëshuar rrugë nga se janë konsumuar se tepermi,ndersa per vlerësimin e tyre ia lëjmë kohes dhe historisë,apo edhe meomareve të tyre te cilet ndoshta nuk do i fryjë duke i paguar te huajt  sikur bëri presidenti i vendit me historikun e tij!

Ndaj mendimin qe kryesija e deritanishme paraprakisht të dorhëiqet dhe të lëshoj rrugë kandidatures se re sepse disa nga te tillet edhe janë të inkriminuar te dyshuar te cilet pikërisht kohet e fundit po ia prishin edhe imazhin jo vetem partisë por edhe elektorati po ndihet sikur i tradhutar me parimet e tyre dhe daljet e tyre publike me opinone te ndryshme?Kur është ne pyetje shteti dhe populli mendoj se nuk ka hamendje per të lëshuar rrugë,kushtimisht  nese jemi të sinqert me veten dhe popullin?SE a do ndodhë realja dhe e drejta  do shofim ne vazhdim,preferoj qe kryesia e deritanishme komplet të terhiqet nga kandidaturat e partisë nga qdo funksion perte miren e partisë të elektoratit dhe vendit e shtetit sepse shumica e tyre ose janë te inkriminuar nete gjitha te bëmat e deritanishme qveerisëse ose bashkrenditen me to.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...