Pse nuk erdhën udhëheqja e Shqipërisë në përurimin e Autostradës,,Arbër Xhaferi,,? - Bota Sot
Pse nuk erdhën udhëheqja e Shqipërisë në përurimin e Autostradës,,Arbër Xhaferi,,?

Opinione

Pse nuk erdhën udhëheqja e Shqipërisë në përurimin e Autostradës,,Arbër Xhaferi,,?

Nga: Skënder Karaçica Më: 30 maj 2019 Në ora: 06:07
Skënder Karaçica

Këso kohe na vijnë lajme jo të mira se udhëheqësit shtetërorë të dyja vendeve (Shqipëri-Kosovë)janë hidhëruar ndërmjet veti(sic!).Pse të hidhëruar...?! Lufta e mendimeve (kombëtare dhe demokratike)nuk guxon të hapë hendeqe në mes udhëheqjes shqiptare të vendeve tona.Nuk jemi në kohën kur e kur dy Koretë me regjime të ndryshme politike e institucionale kishin kufirin e hekurt në mes të dyja vendeve.

Shqipëria është afër me Kosovën!Kosova tash e një shekull me tërë shpirtin kombëtar ishte në krah të Shqipërisë Etnike!

Pse nuk erdhën udhëhqja e Shqipërisë në përurimin e Autostradës ,,Arbër Xhaferi,,?

E kohës,leni me një anë huqet(politike)dhe kryene detyrën e shtetit shqiptar se sovrani ua dha votën e lirë që të jeni në krye të shtetit dhe,u muar vesh jo në rolin e (pronarit privat)për shtetin shqiptar..(sic!).

Çikago,më 29 maj 2019...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...