Metamorfoza n'horizont - Bota Sot
Metamorfoza n'horizont

Opinione

Metamorfoza n'horizont

Fatmir Bajraj Nga Fatmir Bajraj Më 24 gusht 2019 Në ora: 13:36
Kadri Veseli

Meq, PDK-në e "Kimit" e refuzojnë fortë & fuqishëm LDK & LVV, ajo është e detyruar t'shkoj në opozitë për një kohë të gjatë, për aq kohë sa t'lirohet nga autorët e krimeve kundër atdheut dhe shqiptarëve, e që realisht i bije, të filloj nga e para...!

Me vete le t'marrë edhe bishtat ; AAK, NISMA, Lista Srpska & ...!

- Katarsi n'PDK-në e "Kimit", alias të Hashimit & Kadrisë, shëmb "kullën" e krimit & korrupsionit n'Kosovë, boshti i së cilës është PDK-ja.

- PDK-ja do mbetej pa lidershipin aktual dhe ngrehinën (piramidën e krimit) e saj kriminale të shtrirë e t'sofistikuar në të gjitha hallkat e pushteteve të ndara me Kushtetutë,

Do çlirohej përfundimisht ; organi i akuzës, i ndjekjës dhe gjyqësori,

- Çlirohet shteti nga kapja & kapësit (PAN & Co) !

Kosova humbë & hjek prangat e krimit dhe kriminalitetit, dhe përkthen çlirimin n'liri të vertetë e cila i hapë rrugë perspektivës së vendit dhe ri-ngjallë shpresën e vrarë nga zaptuesit për një të ardhme të sigurt dhe me dinjitet.

- Atdheu ndërron pronarin ; n'vend të PAN-it anti-shtetror & anti-kombëtar, vjenë Sovrani, zëri i të cilit, është zëri i Zotit.

T'a ndihmojmë këtë proces metamorfoze me qytetari, zgjuarsi dhe vemndos'shmeri t'palëkundur, për t'sotmën tonë dhe t'ardhmën e brezave...!

- Tek e fundit, ky është detyrimi nacional i brezit tonë, kundruall kombit & atdheut...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat