Unë do mbetëm ai që isha dhe të më besohët kjo edhe sot si kandidat për zgjedhejet 2019 - Bota Sot
Unë do mbetëm ai që isha dhe të më besohët kjo edhe sot si kandidat për zgjedhejet 2019

Opinione

Unë do mbetëm ai që isha dhe të më besohët kjo edhe sot si kandidat për zgjedhejet 2019

Nga: Xun Çetta Më: 21 shtator 2019 Në ora: 13:00
Xun Çetta

Të gjashtë 6 postimet e djeshme këtu ne fb tani më mirë e më qartë i barti si paketë në info-cette ku lexohen më leht dhe pa ngarkesa :

Në pa mundësi të paguaj hapsirat mediale kryesisht TV emisione të kushtueshme për mua në këtë fushatë zgjedhore, unë po detyrohëm të bëjë në forma tjera dhe krejt i hapur si gjithëherë ngase dua të mbetem ai që isha, jam dhe garantoj se do ja dal të mbetëm vehtja ime i pa shkelur dhe i pa kapur nga krimi politik.

Hapësirat mediale pa pagësë të cilat i rregullon ligji dhe mi mbron KPM-ja, do dua ti kem në ndihmë të kësajë fushate dhe i ftoj mediat të mos hezitojn që të jenë pjesë e ndryshimeve jo formale.

Këtu i kemi 6 postime të afishuara më shtesat e situatës për ditët e këtyre zgjedhjeve :

Postimi -1- :.

Edhe sot kur gjëndëm në listën e kandidatve për këto zgjedhje unë mbaj qendrimin tim kategorik mbi listat e kaq përfiterve më statusin e Veteranit të luftës së UCK-së. Kurr nuk do terhiqem për çfarë kam kritikuar e luftuar të keqën e cila e mbyti vendin tonë. Pa dallim se a ma perkujton tjetri për çfarë kam thënë apo ma perkujton Facebook-u, unë mbetëm ai që isha edhe sot në këto zgjedhje si dhe neser në Kuvendin e Kosovës . Të keqën dua ta luftoj aq më shumë si deputet dhe më besoni se, do fitojm të gjithë bashkë kur të luftohët e keqja.

Facebooku ma perkujton : Afishuar sot 19.09.2019

Dukagjini zona më e infektuar nga ky virus shekulli për mashtrim e pervetësim

Jam nga kjo zonë e prekur kaq keq nga ky virus shekulli por, nuk mund ta mohoj emrin as punën time po as faktin se jam Dukagjinas. Krejt çfarë mund të bëj në këto situata është, lufta ime pa komprimis kundër këtij virusi si dhe mund ta bëjë një kërkimfalje publike pse Dukagjini u listua më 50% infektim në shkallë vendi. Pra gjysma e shperdoruesve në gjithë Kosovë e jasht sajë, dalin Veteran të rrejshëm Dukagjinas !!!

E rëndë kjo sa nuk ka si ndryshe, a ja vlen ti luftojm më plumb dhe kështu ta pastrojm virusin e këtij shekulli ? Jo, kjo nuk guxon as te mendohet e lere më tentohët vëllavrasja edhe ashtu kaq të tendosura çfarë janë raportet në popullin tonë.
Nga gjithësejt njëzet mijë (20),,veteran“ e që garantoj se ka shumë më shumë se kaq, të cilët arritën të hyjnë rrejshëm në listën e lavdisë së Veteranve të luftës tonë të shënjët, vetëm Zona Operative e Dukagjinit doli si zona më e prekur nga ky virus shekulli.

Ekologjia kaq per toke në vendin tonë nuk ka viruse më të rrezikshëm se ky virus i cili ka prekur në arterën e zemrës së UÇK-së dhe vet luftës sonë të shënjët e cila duhët të njihët e paster në historinë e njerëzimit e jo vetem tek ne.

Pa e sheruar këtë virus, arkivi e as pershkrimet reale, si dokumentar të luftës nga fillimi i viteve 90-ta e deri në çlirimin e vendit, mjerisht nuk do të publikohën ato video, audio incizime e as foto ngase dihët çfarë mund të ndodh.

Ja renditja e listimit nga Prokuroruja ku mergjenca duhet të intervenoj sa më shpejt që është e mundur dhe kështu juridikisht ti sheroj të infektuarit, të quajtur Veteran.

Në Zonën Operative të Dukagjinit, listohen 7949 anëtarë
Në Zonën Operative të Pashtrikut, listohen 4701 anëtarë
Në Zonën Operative të Drenicës, 2330 anëtarë të dyshuar
Në Zonën Operative të Shalës, janë 1389 anëtarë të dyshimt
Në Zonën Operative të Norodimës, janë 823 anëtarë
Në Zonën Operative të Karadakut, 396 anëtarë të dyshimt
Në Operacionin e famshëm Shigjeta, listohënn 1035 anëtarë
Në Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së, 272 anëtarë

Në MMRK-- 107 anëtarë për verifikim si të dyshimt

Në UÇPMB-- 779 anëtarë për verifikim si te dyshimt
Gjithësejt ne TOTAL 19,781 mashtrues të dyshuar.

Tani nuk e di a do e teproja nese i sjelli link-lidhjet e postimeve të mia të shumta dhe paralamërimin se çfarë mund të na ndodh nese nuk shkohert më kategorizime si dhe formën e kategorizimit të gjithëatyre të cilët sadopak apo shumë kanë ndihmuar luftën për çlirimin e vendit tonë. Të gjitha këto postime e shumë prej tyre akoma pa filluar aplikimet për Veteran?.

Jo more nuk po i barti postimet e tilla arkiv ngase po bëhëm i tepert deri në mosdurim dhe urrejtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...