Koha nuk pret!

Opinione

Koha nuk pret!

Nga: Prof. Dr. Nijazi Halili Më: 9 tetor 2019 Në ora: 13:25
Prof. Dr. Nijazi Halili

Nuk duhet të humbët kohë rreth asaj se kush duhet të udhëheq apo formoj  qeverinë  e re, kjo le të mbetet mes atyre që i kanë fituar zgjedhjet.  Me rendësi  është  se mbarëvajtja e zgjedhjeve ka ecur  mirë dhe fituesit e zgjedhjeve kanë të drejtën e tyre   juridike për të vendos për modalitetin e qeverisë së ardhshme.

Do ishte mirë dhe në interes të çështje kombëtare që mos të humbim kohë si më parë  rreth formimit të qeverisë, me atë se kush do të jetë i pari i qeverisë, sepse koha nuk pret,  mjaft është humbur  kohë që 20 vite, andaj fituesit e zgjedhjeve le të ulën  në tavolinën e bisedimeve le të negociojnë mes tyre  për formimin sa më parë të kabinetit të ri qeveritar,  dhe të fillohet me normalitet rreth zgjidhjeve të  projekteve fondamentale  të cilat janë në interes të kombit.

Le të kthehet besimi te qytetari sepse mjaft janë lodhur  dhe rraskapitur  sa që i kanë humbur të gjitha shpresat për një mirëqenie dhe jetë më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat