Mesohuni ju të Edi Ramës sesi mbahen zgjedhjet parlamentare nga Kosova - Bota Sot
Mesohuni ju të Edi Ramës sesi mbahen zgjedhjet parlamentare nga Kosova

Opinione

Mesohuni ju të Edi Ramës sesi mbahen zgjedhjet parlamentare nga Kosova

Nga: Sulejman Mehazi Më: 10 tetor 2019 Në ora: 16:37
Sulejman Mehazi

Të Shqipërisë shembull ta marrin Kosovën sesi duhet të mbahen.

Zgjedhjet Parlamentare e Lokale!, tri orë pas mbylljes së kutiave të votimit dihej fituesi, dhe ende pa mos u numëruar votat del Kryetari i AAK, Haradinaj e Kadri Veseli i PDK-së pranojnë humbjen e shkuarjen në opozitë (respekt për korrektësinë e tyre).

Shqipëria, 100 e kusur vjet shtet ende s'dinë të mbajnë Zgjedhjet Parlamentare e Lokale, me muaj numrohen votat, e gjatë numrimit të votave nga KQZ-ja, partitë politike, pozitë e opozitë përlahen e fjalosen si qentë e tërbuar, "ne kemi fituar, ju keni humbur" e askush se pranon humbjen.

Turpi i madh, 450,000 milion amerikan votojnë dhe një orë pas votimeve del në shesh fituesi e humbësi, 50,000 milion turqë votojnë, atë natë dalin rezultatet e partive fituese e humbëse, kurse 2000,000 votues të Edi Ramës e Sali Berishës, dy-tre muaj duhet numëruar votat për të kuptuar se kush ka fituar.

S'kemi çfarë t'i bëjmë Shqipërisë, edhe sot e kësaj mentaliteti i tyre i fshehur është socio-realiste- rebeluese komuniste.

Mesohuni ju të Edi Ramës me qeveri qindvjeçare sesi mbahen zgjedhjet parlamentara nga Kosova me qeveri dhjetë vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat