Dardani i PSD-së... - Bota Sot
Dardani i PSD-së...

Opinione

Dardani i PSD-së...

Nga: Ragip Guraziu Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 09:20
Ragip Guraziu

Tani pas humbjes në zgjedhje, Dardan Sejdiu ka bërë të ditur se gjoja ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e PSD-së, kinse për përgjegjësinë për humbjen në zgjedhjet e 6 tetorit, per tu khtyer zyrtarisht aty ku ka qenë për plot dy mandate, pra në Komunën e Prishitnës, ku edhe është SHEFI I SHEFAVE. Tani  Dardan Sejdiu realisht Adem Grabovci i dytë, në cilesinë . eshefit  të shefave nga prapaskena udhëheq çdo lidhje me nëntokës kriminale.

Duke u ndeshkuar në zgjedhjet e fundit Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu, duke marrë  dënimin e rëndë nga populli në zgjedhjet e 6 tetorit, ku asnjëri prej tyre, por edhe asnjë nga deputetët e PSD-së nuk arritën të jenë pjesë e Kuvendit.  Është skandaloz fakti që edhe pse kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti arriti të marrë vetëm 1698 vota në Prishtinë. Po shtrohet pyetja;  Si iu kthye edhe Dardan Sejdiu gjoja Komunës, kur realisht tërë kohën ka qenë shefi i shefave për dy mandate, nderkaq tani që u kanë mbetur edhe pak kohë për të qeverisur me Prishtinën, janë gjuuatjur në aksion për të bërë pazar çdo pronë në Prishtinë, duke dhënë leje ndertimore me HARAÇ, duke bllokuar projektet që nuk paguajnë dhe nuk janë tëklanit Protno dhe Coca cola zero.

Dardan Sejdiu, as nuk tregoj burrni,as trimni as patriotizëm me dorëheqjen e tij,derisa ju kthya postit të cilin post ka marrur kritika të mëdha për menagjime dhe maliverzime të ndyura.

Dardan Sejdiu u quajt,si njeriu i nëntokës kriminale i lidhur direk me Hashim Thaçin dhe PANIN, i cili vazhdonte ,edhe pas kritikave të shumta,të jep leje për ke paguan haraç dhe të bllokoj për qytetarët që nuk pagujan haraç.

Tani pas humbjes në zgjedhje, Dardan Sejdiu ka bërë të ditur se gjoja ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e PSD-së, kinse për përgjegjësinë për humbjen në zgjedhjet e 6 tetorit, per tu khtyer zyrtarisht aty ku ka qene per plot dy mandate, pra ne Komunen e Prishitnes, ku edhe eshte SHEFI I SHEFAVE. Tani  Dardan Sejdiu realisht Adem Grabovci i dyte, në cilesinë . eshefit të shefave nga prapaskena udhëheq çdo lidhje me nëntokës kriminale.

Dardan Sejdiu  po na tregon vetë me rastin në fjalë si ,njeriu kryesor i nëntokës kriminale në Prishtinë, ku kontrollon të gjitha pazaret e pista që bëhen me lejet ndërtimorë në Prishtinë, por edhe çdo tender, çdo dhenie të projektit në partneritet publiko privat dhe çdo gjë tjetër që involvon para. Ai vetëveten po e vlerson se  është vet Dardan Sejdiu, njeriu i nëntokës kriminale i lidhur direkt me  strukturat kriminele të PANIT, i cili edhe sot vazhdon të punojë nën direktivat e SHIK-ut dhe Hashim Thaçit e nëntokës kriminale, dhe vazhdon ende të jap leje për kë paguan haraç dhe të bollokoj për qytetarët që nuk paguajnë haraç.

Si u ndeshkuar ne zgjedhjet e fundit Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu, duke marre dënimin e rëndë nga populli në zgjedhjet e 6 tetorit, ku asnjëri prej tyre, por edhe asnjë nga deputetët e PSD-së nuk arritën të jenë pjesë e Kuvendit.  Është skandaloz fakti që edhe pse kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti arriti të marrë vetëm 1698 vota në Prishtinë. Po shtrohet pyetja;  Si iu kthye edhe Dardan Sejdiu gjoja Komunës, kur realisht tërë kohën ka qenë shefi i shefave për dy mandate, nderkaq tani që u kanë mbetur edhe pak kohë për të qeverisur me Prishtinën, janë gjuuatjur në aksion për të bërë pazar çdo pronë në Prishtinë, duke dhënë leje ndertimore me HARAÇ, duke bllokuar projektet që nuk paguajnë dhe nuk janë tëklanit Protno dhe Coca cola zero.

Tani duhet që përfundimisht, Ahmeti e Sejdiu dhe nëntoka kriminale, të marrin dënimin e merituar edhe nga drejtësia, që më në fund të nisin hetimet dhe Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu me klikën e tyre të shkojnë prapa grilave për pazaret e tyre të pista. Këta nuk meritojnë më të kenë asnjë pozitë publike në Kosovë, dyshja Ahmeti-Sejdiu dhe jo vetëm.

Vet fakti flet se edhe përkunder faktit që Shpend Ahmeti i mori vetem 1698 vota ne kryeqytet dhe nuk jep doreheqje, se për çfarë njeriu të pafytyrë dhe pikë morali behet fjale .  Duhet  të jap dorëheqje sa më parë Ahmeti edhe nga pozita e kryetarit të Prishtinës, pas turpërimit që e mori, duke mos marr më shumë se 1698 vota, dhe  po fillon më në fund zgjidhja e kësaj hallke kriminale dhe a 6do të këtë guximin qeveria e ardhshme që të reformojë sistemin e drejtësisë, në mënyrë që të hetohen këta ‘peshq’ të mëdhenj të krimit të organizuar në Komunën e Prishtinës dhe jo vetëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat