Thirrje publike LDK-së! - Bota Sot
Thirrje publike LDK-së!

Opinione

Thirrje publike LDK-së!

Fatmir Bajraj Nga Fatmir Bajraj Më 11 dhjetor 2019 Në ora: 20:36
Isa Mustafa, Albin Kurti

Diskursit politik të LVV-së t'i përgjigjeni me t'njëjtin diskurs,

Narracioni nihilist i Vetvendosjës t'merrë t'njëjtën përgjigje nga LDK-ja,

Gjuha shpërftyruese e Lëvizjes, t'merr përgjigjen në t'njëjtën ekuaivalencë & më t'njëjtën monedhë :

- Nëse LVV-ja i mohon LDK-së të drejtën për postin e Presidentit, edhe LDK-ja, t'i mohon LVV-së pozitën e Kryeministrit.

- Nëse LVV-ja i mohon LDK-së të drejtën e saj në caktimin e emrit të kandidatit për President, duke anatemuar emrin e Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, akademik Isa Mustafa, atëherë;

- Edhe LDK-ja t'i mohoj, duke anatemuar kandidatin e LVV-së për Kryeministër, z.Kurti.

Nëse LVV-ja, vazhdon të anatemoj, 2 nga tre nënkryetarët e LDK-së, z.Haziri & z.Veliu, edhe vetë kryetarin, akademik Isa Mustafa, atëherë ;

- LDK-ja të sillet në t'njëjtin sens, duke injoruar dhe anatemuar ; Konjufcën, zonjën Haxhiu dhe z.Kurti !

"Le t'provoj grushtin e fuqishëm, edhe Mali që s'bëzanë"!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat