Baton Haxhiu nuk ishte bashkëpunëtor i Stanishiqit - Bota Sot
Baton Haxhiu nuk ishte bashkëpunëtor i Stanishiqit

Opinione

Baton Haxhiu nuk ishte bashkëpunëtor i Stanishiqit

Gani Mehmetaj Nga Gani Mehmetaj Më 19 janar 2020 Në ora: 17:15
Baton Haxhiu

Është gabim i madh ta quash Baton Haxhiun bashkëpunëtor të Stanishiqit.

Stanishiqin mund ta shihte vetëm në televizor. Nuk është dëgjuar që serbi famëkeq t'i qaste mushkat që mbledhin informata.

Është edhe më gabim ta quash B. Haxhiun këshilltar të Edi Ramës dhe të Hashim Thaçit.

Thaçi nuk do t'ia besonte kurrë rolin e mushkës drenicakut të vet, sepse e njeh si parën e kuqe, por Edi Rama ka gjasa ta ketë dërguar, meqë më të arsimuar nuk gjeti ndër "kosovarë".

Pastaj në Tiranë shkrihen pas mushkave serbe e pas serbëve.

Thaçi e Rama poashtu nuk do ta bënin këshilltar Batonin gjysmë analfabet, sepse e dinë që ai nuk ka tru as arsimim. Ai di vetëm t'ua bartë rraqet e plazhit në Shëngjin nga Rezorti në jahtë.

Puna e tij është punë hamalli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat