Ndalu o Baton Stanishiqi! - Bota Sot
Ndalu o Baton Stanishiqi!

Opinione

Ndalu o Baton Stanishiqi!

Nga: Avdullah Rama Më: 29 prill 2020 Në ora: 12:02
Baton Haxhiu

Deklaratat qe po i bene o Baton Haxhiu jane shume fyese per popullin e Kosoves dhe mbare kombin shqiptar. Pse flet kunder kombit o Baton!

Pse shkel mbi gjakun e derdhur per liri dhe per pavaresi! Baton! Keshtu po vazhdon misionin ne dem te popullit te Kosoves, te shtetit tone dhe te kombit te lavdishem.

Nga deklaratat qe po i bene po del qe ti o Baton ende po punoni me urdher te Beogradit! Keshtu po vazhdoni te demtoni dhe te qoni deri ne fund punen e fellqte qe keni bere me breza te tere. Ndalu!

Mos Baton se nuk do mundesh te shkelesh mbi gjaku e derdhur per liri, shtet dhe paveresi. Ai eshte gjak hyjnor. Si s'te vie turp nga gjaku i derdhur! Si s'te vie turp nga nenat dhe motrat e dhunuara! Si s'te vie turp nga familejet e te pa gjetureve! Si s'te vie turp nga femijet e mbetur pa prinder nga masakrat serbomedha! Pse bene shpifje!

Ti e dine se serbet kane bere krime monstruoze.

Serbet kane dhunuar, djegur e masakruar shqiptare.

Serbet i kane marr kufomat dhe tash nuk po i japin.

Pse sillesh Baton si ne kohen e Milosheviqit! Baton! Ti duhet per te ditur se ajo kohe ka kaluar dhe njihere e pergjithmone Serbia eshte larg Kosoves dhe popullit te saj.

Serbia ka ikur o Baton me luften clirimtare te Ushtrise Çlirimtare te Kosoves dhe me ndihmen e SHBA-se. Kufijte s'ndrrohen kurre. Jo, jo, jo o Baton. Pavarsisht qe deshira jote dhe e shume batonave tjete ishte dhe eshte qe vendi yne te ishte nen Serbi, mos te eshte e pavarur dhe sovrane, kjo nuk u be. Kosova merr fryme. O Baton! Kriminelet kurre nuk do te fitojne Kosoven.

Kurre e per jete o Baton kufijete s'nderrohen. Kurre Kosova nuk ndahet. Marre te qofte o Baton! Po ata qe po te mbeshtesin, si ne Kosove, ashtu edhe Shqiperi, mos mendo se korrin sukses. Ti po vazhdon te thuash gjera te demshme ne deme te popullit.

Ti po vepron si matrapaz, pa kontrollim dhe shume ne dem te Kosoves. Po kujton se ketu u derdhe gjak per te u pushtuar. Jo. Shqiptaret jane autokton.

Kosova eshte shtet. Kurre nuk do te ndahet dhe pushtohet Kosova. Po ku do te mbetesh ti. Pse po vazhdo per te mbetur argat i shkaut. Je shqiptar o i ndjere. Po e korite kombin.

(Komandant Dulla)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat