"Garda Vullnetare Shqiptare" fantome inegzistente - Bota Sot
"Garda Vullnetare Shqiptare" fantome inegzistente

Opinione

"Garda Vullnetare Shqiptare" fantome inegzistente

Nga: Binak Maxharraj Më: 20 maj 2020 Në ora: 18:50
Binak Maxharraj

Dje Kryeministri ne detyrë Albin Kurti dha alarmin në Facebook se është kërcnuar nga njëfarë "Garde Vullnetare Shqiptare".

Policia e Kosovës është ne hetim dhe në gjurmim te rastit.

Por Kurti thekson së për "gjendjen e sigurisë, nuk është që unë mund ta vlerësoj atë, janë organet kompetente dhe është siguria dhe mbrojtja e kryeministrit që e bën një gjë të tillë”

Dhe vazhdon së kërcnimi dhe frigesimi ishte me shumë për Gjykatën Kushtetuese qe te ndikohet ne marrjën e verdiktit rreth dekretimit jokushtetues te Hashim Thaqit te një qeverie te re antikushtetuese pa pjesëmarrjën e fituesit te zgjedhjeve.

Edhe ne te kaluarën ka patur kësofar grupe te frustura qe për qellimet e tyre kanë kërcnuar,shantazhuar,por asnjlherë nuk janë përballë me realitetin.

Nuk thotë kotë populli"ujku don mjegull"

Edhe kjo farë "Garde Vullnetare Shqiptare" e cila ka mund te leshonë këtë pamflet nga çdo anë e rruzullit toksore,sepse këtë e mundëson fb.mund të jetë inegistente,e pa qenë,e trilluar nga dikush.

Të behën këso lojrash te piseta ne Kosovë kur vendi është në një kolaps politik,ekonomik dhe social të cilën e sollën pushtetarët tonë,sepse këto kohera për ta janë"mjegull"ku ata mund por edhe në kohë pandemie ti realizojn ambicjet e tyre te piseta,anti ligjore dhe anti kushtetuese.

Dhe këto lojta në kohë"mjegulle"politike mund te jenë te ziera ne kuzhinat e vetë të atyre te cilët Kosovën e shohin duke ecur në mjegullnaj.Kërcnimet mund te jenë te frustruar nga individ dhe grupe mafioze nga ana e kupolës së krimit te organizuar e cila e sundon Kosovën qe 20 vjet e kendej,më te vetmin qellim qe te krijor turbullira në kohën kur Gjykata Kushtetuese te jepë verdiktin për dekretin te Hashim Thaçit ne dobi te vetin.

Dhe kjo mund te jetë e vertetë sepse shtohet pyetja pse kjo farë"Gardë Vullnetare Shqiptare"e kërcnon vetem Albin Kurtin dhe Gjykatën Kushtetuese?

Por nga kjo "Gardë Vullnetare Shqiptare" nuk kërcnohet edhe Hashim THaçi i cili në këto ditë është më i përzieri në"punet e mbrendshme"te kësaj Gjykate me zhantazhe të llojit te vetë.

Kjo te bënë me dyshua se nga po vijnë ernat qe po i fryejnë dhe drejtojnë këtë individ apo grup te frustuar idividesh për qellime te këtilla të piseta të cilët mundohën qe edhe në këtë kohë të komploteve politike dhe pandemie ne Kosovës të krijojnë mjugullira,kërcnime,shantazhe të kërcnohet edhe populli qe të mos e ushtroj te drejtën e tyre për protesta te dinjitetshme dhe paqesore.

Këta qe qendrojnë pas kësaj"Garde Vullnetare Shqiptare" e qe mund te jete edhe kupola e krimite te organizuar ne Kosovë duhet ta dijnë së nuk mund të frigesojnë dhe shantazhojnë popullin popullin përgjithëmonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat