Për ty Vjosa Osmani - Bota Sot
Për ty Vjosa Osmani

Opinione

Për ty Vjosa Osmani

Nga: Fatime Gjata Më: 8 qershor 2020 Në ora: 09:07
Fatime Gjata

Per ty Vjosa Osmani një barcoletë:


Shkon nji person te fotografisti . Fotografohet . Fotografisti ia caktoi daten kur fotoja eshte gati .
Shkon personi me marur foton daten qe ia ka caktuar .
Po i thot fotografisti gati eshte . Te ne ka rregulla ...nuk punojme shkel e shko .
Kontrollon te gjitha fotot nji per nji . Se gjene dot .Ne fund e mer nji foto edhe i thot:
Ti je ky , mere se e juaja eshte.
Ky personi thot jo nuk e mar foton e huaj . Une dua foton time edhe pike .
Fotografisti thot :
Interesant me kete popull ,o don foton e vet o hiq.

Edhe ty Vjosa Osmani ; femra me e votuar ne Kosove. Ta paskan gjetur foton e babait tuaj ?!
Nuk e paskan ditur qe ky populli yne Shqiptar ; eshte interesant.
O don foton e vet o hiq !
....
Ka kaluar koha e analfabetave tani .
Jemi popull fisnik dhe heroik !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat