Parashikuesit e rreziqeve, të shumta në Kosovë! - Bota Sot
Parashikuesit e rreziqeve, të shumta në Kosovë!

Opinione

Parashikuesit e rreziqeve, të shumta në Kosovë!

Nga: Petrit Dibrani Më: 9 qershor 2020 Në ora: 18:55
Petrit Dibrani

Intelegjentët, të mençurit dhe parashikuesit e Kosovës, për Kosovën!

Parashikime për ndarje!

Parashikime për nēnshkrimin e marrëveshjeve!

Parashikime për shkarkime!

Parashikime për koalicione!

Parashikime për kohën e zgjatjes së qeverive!

Parashikime, se pas heqjes së reciprocitetit, ndaj Serbisë; Kosova, rrezikohet nga plani i treshes Thaçi - Rama dhe Vuçiq!

Parashikime, nga shqiptarët për veten dhe vendin e tyre!

Parashikime dhe vetëm parashikime!

A thua, sikur të parashikojmë, të gjithë së bashku, se si duhet të duket Kosova pas, 6 muajve apo një viti, në rrafshin ekonomik?! Sikur këta parashikues, të hartojnë ndonjë planë për ekonomi dhe zhvillim, ku do ishim si shtet sot?!

Hajde pra, nga sot të fillojmë, të mos parashikojmë!

Të gjithë bashkë, të hartojmë, të punojmë dhe të veprojmë!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat