Të gërditshme, seancat në Parlament! - Bota Sot
Të gërditshme, seancat në Parlament!

Opinione

Të gërditshme, seancat në Parlament!

Nga: Petrit Dibrani Më: 11 korrik 2020 Në ora: 08:48
Petrit Dibrani

Sa të pështirë dhe neveritshëm, deputetët në Kuvend. Deputeti “mashkull“, se burrë s’mundë t’i themi, një deputeti që i vërsulet Kryatares së Parlamentit grua, nënë dhe bashkëshorte.

1. Vetëm ‘burrecat’ i’u vësulen grave.

2. Deputet MUJSHAR, nëse i respektoni të tjerët, tregoni edukatën prindërore.

3. Fat i keq, prindërit s’mund t’i zgjedhim.

4. Deputet i ngrefosur dhe kapardisur, respekti ndaj tjetrit, tregon respekt për veten tuaj.

4. Parlamenti i Republikës, me deputet të pështirë dhe neveritshëm.

5. Deputet MUJSHAR të ngrefosur, ne qytetarët e Republikës, i’u kemi votuar ju, që ju të votoni ligje në Parlament.

6. Deputet MUJSHAR të kapardisur Parlamenti, s’është arenë për qërimin e hesapeve, aq më pakë vërsulje, ndaj një gruaje, nëne dhe bashkëshorte.

‘Deputet MUJSHAR, politika s’është bisnes, është, veprimtari serioze, qytetarët s’do harrojnë dhe besoj, deputet MUJSHAR, s’do votojnë’!.....

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat