Higjienë, distancë dhe maska mbrojtëse! - Bota Sot
Higjienë, distancë dhe maska mbrojtëse!

Opinione

Higjienë, distancë dhe maska mbrojtëse!

Nga: Petrit Dibrani Më: 12 korrik 2020 Në ora: 13:34
Petrit Dibrani

Respektimi i masave mbrojtëse, është edukatë qytetare! 

Vendimi i Institutit Kombëtar i shëndetësisë publike ( IKSHPK ), për respektimin e masave mbrojtëse, është vendim në këtë kohë me pandemi, që duhet respektuar në përgjithësi.

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, s’duhet të politizohet, dhe as me teori konspirative, të trajtohet.

Jo rastësishtë thuhet, qytetaria aktive e sjellë ndryshimin, dhe tregon edukimin!

Qytetarët e edukuar, s’kanë nevojë për izolim të tepruar.

Qytetarët aktiv të edukuar, e bëjnë ndryshimin dhe e respektojnë vendimin.

Të gjithë së bashku, duke respektuar masat mbrojtëse, tregojmë se s’kemi nevojë për gjendje të jashtëzakonshme.

S’ka nevojë, me filozofu dhe as me zbulu, vetëm masat mbrojtëse, me i respektu!

Të dashur qytetarë!

1. Higjienë personale.

2. Distancë.

3. Maska mbrojtëse.

Jo, zbulime dhe parashikime, po vetëm respektim të vendimeve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat