Pse partitë politike në Kosovë, flasin pa programe para sovranit të votës së lirë...?!

Opinione

Pse partitë politike në Kosovë, flasin pa programe para sovranit të votës së lirë...?!

Nga: Skënder Karaçica Më: 15 janar 2021 Në ora: 06:50
Skënder Karaçica

Tash sa ditë,partitë politike në Kosovë ia kanë nisur fshatës zgjdhore më shumë fjalë e pa shpalim të programeve të kaheve të zhvillimit të gjithmbarshëm të shtetit tonë..!Ku i keni programet dhe pse ato asnjëherë nuk i keni bërë publike në shtypin e kohës dhe para  sovranin e votës së lirë...?

Në fushatë më shumë dëgjojmë fjalë ,,ne kemi me i fituar zgjedhjet;ky  e ai ka aderuar në partinë tonë,koalicionet nën hije..,!,,pa hedh dritë se çfarë kanë punuar në mandatet e deritashme,problemet aktuale të shtetndërtimit në Kosovë dhe në fushat tjera të jetës.

Sloganet e paraqitura nuk janë  programet e partive politike në Kosovë!Të jemi më racional dhe përgjegjës para sovranit të votës së lirë se,të zgjedhurit për deputetët të popullit do të jenë përmasa kushtetuese se si do të ndërtojmë e zhvillojmë kahet e shtetit demokratik dhe ligjor të Kosovës.

Thirrje partive politike,në fushatë të shpaloni progranet e zhvillimit të shtetit të Kosovës!

Qofshin me fat zgjedhjet në Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat