Te dielen fitorja e madhe!

Opinione

Te dielen fitorja e madhe!

Nga: Qamil Gjyrezi Më: 21 prill 2021 Në ora: 08:16
Qamil Gjyrezi

Ditën e Diele më 25 Prill 2021, PD dhe Aleanca për për ndryshim do të arrijnë një fitore të madhe duke larguar me votë sektin e Edi Ramës dhe votuar për kryeministër Lulzim Bashën.

Sekti i Edi Ramës është në “grahmat e fundit”, prandaj kërkon që të fitojë mandatin e tretë qoftë edhe me “grykën e pushkës”.

Lulzim Basha, PD dhe Aleanca për për ndryshim  janë shumë  afër fitores së madhe ditën e diele! Demokratët dhe shqiptarët presin me padurim largimin e kryeministrit që i përdhunoi për 8 vite!

Gjatë takimeve me votuesit, kupton qartë gjendjen shoqërore, psikologjike dhe ekonomike të shqiptarëve.

Situata e zymtë në këta 8 vite e krijuar nga sekti i Rilindjes  është në favor të qarqeve më antishqiptare në rajon dhe në botë, që kërkojnë depopullimin e Shqipërisë në 1.000.000 banorë.

Lulzim Basha angazhohet fuqishëm për pengimin e këtyre “planeve ogurzeza” për Shqipërinë, Kosovën dhe shqiptarët dhe integrimin në BE, aspiratën e të gjithëve sidomos mbas viteve 90-të.

Të dielën do të fitojnë:

Të rinjtë, pensionistët, të papunët, biznesi, ekonomia, kultura, integrimi, ligji, gratë, fëmijët, të abandonuarit nga Edi Rama!

Të dielën e madhe do të fitojë demokracia dhe Shqipëria!

Faik Konica shkruante: “Ndjenja kombëtare ka rrënjë të forta në zemrat shqiptare; dhe ndonëse më ndonjë rast, moskokëçarja dhe moskuptimi i shqiptarëve gati na shkurajojnë dhe shkurajojnë gjithë miqtë e tyre të vërtetë, duhet pranuar se ndjenja kombëtare atyre nuk u mungon, por u mungon ajo vetëdije e qëruar, aq e domosdoshme për përparimin. (Albania B, nr 2, 14, 15-30 qershor 1898)”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat