Universiteti i Prishtinës i “dëbon” nga puna Enver Hoxhajn dhe Adrian Kastratin

Opinione

Universiteti i Prishtinës i “dëbon” nga puna Enver Hoxhajn dhe Adrian Kastratin

Nga: Adem Bytyçi Më: 9 maj 2021 Në ora: 12:24
Adem Bytyçi

Nuk ka nga dy e më shumë rroga në Qeverinë Kurti, e dikush pa punë duke bredhë rrugëve.

Mjaftë kanë zhvat, tani duhet të ndihen të kënaqur me një vend pune dhe një rrogë.

Këta e kanë marrë në qafë vetin as elektorati tyre ska për t'ia besuar kurr më qeverisjen e vendit , gjithmonë kanë me mbet në opozitë duke bertitë me  shpresën se me bertima ,sharje e fyerje të kundërshtarëve politikë mund t'i këthehen  pushtetit për t'i zënë përseri nga dy vende pune ,për t'i marrë nga dy e tri rroga, për të shetitur me xhypa kah të duanë pa guxuar kush për t'iau terëhjekur vrejtjen.

Po mendojnë se duke i terroriuzua kundështarët politikë e fitojnë simpatin e qytetarëve , këtë e kanë të pamundur ,sepse qytetarët e dinë ta dallojnë se kush u shërbën interesave  të tyre , koha kur votonin edhe të vdekurit, falsifikohej rezultati i votimeve,  bëhej shtëblerja e votave dhe kështu deformohej vullneti i vërtetë i qytetarëve në zgjedhje dhe Vendin e qeverisnin ato subjekte të cilat realisht nuk i kishin fituar zgjedhjet, kjo kohë ka përenduar difinitivisht. 

Tani e tutje vendin do ta qeverisin vetëm ata që i don sovrani dhe e di se i shërbejnë atij e jo interesave meskine të tyre .

Nuk ka  kohë më të art për një popull se koha e vetëdijësimit për të ditur se cilës po cilave forcave politike për t'iau besuar qeverisjen e vendit dhe të ardhmen e gjeneratave .

Kjo  pra është koha e qytetarëve tanë ,  të cilës duhet t'i gëzohemi të gjithë pa dallim ,sepse është në t'mirën e ne të gjithëve dhe në t'mirën e të ardhmës së vendit tonë dhe të fëmijëve tanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat