PDK dhe partitë e tjera politike duhet të binden që LVV ka pushtetin

Opinione

PDK dhe partitë e tjera politike duhet të binden që LVV ka pushtetin

Nga: Adem Bytyçi Më: 20 qershor 2021 Në ora: 12:45
Adem Bytyçi

E keni të pamundur rrëzimin e qeverisë Kurti me përralla e shpifje.

Kështu siç i'a keni filluar nëse nuk ndryshoni KURS për 360° ,keni për të mbetur në opozitë përjetêsisht, mjaftë e keni kullotur në përiudhën e qeverisjës së vendit nga KLANI PRONTO, kur e kuptuan qytetarët kush jeni i'u derguan atje ku e meritoni dhe e keni vendin.

Pse nuk bëhi të sinqert e t'i tregoni haptas popullit edhe pse populli këtë e din më mirë se ju ,se ju jeni ata që i'a dhatë mundësinë z.Albin Kurtit ta qeverisë vendin.

Derisa nuk e pranoni këtë kurr nuk do t'i këthehi pushtetit.

Para se gjithash ju duhet të reflektonit, të ndryshoni ,të resocializoheni, duke i evituar ato anamoli e të këqia që i'au sollet qytetarëve të Kosovës dhe shtetit të Kosovës.

Ju duhet më spaku 8 vite të qendroni në opozitë për të ndryshuar e tek pastaj të shpresoni se ndoshta në koalicion me ndajnë subjekt tjetër politikë mund t'i këthehi përseri pushtetit, sepse e vetme as njëherë nuk e keni qeverisur vendin .

Kështu siq keni filluar ta SULMONI z .Kurti edhe për shumë gabime e keqëpêrdorimet tuaja me të cilat po ballafaqohet Qeveria Kurti si në politikën e brendshme gjithashtu edhe në atë ndërkombëtare siq është qështje e negociatave me palen serbe në Bruxel, kështu nuk mund t'i gënjeni qytetarët se po bëni diçka produktive kundër qeverisë Kurti.

Ju duhet shumë kohë për të ndryshuar në mënyrë që t'iu besojnë qytetarët se nuk jeni ju ata që dikur e keqëqevrisnit vendin dhe i punësonit militantet tuaj partiak me telefon për mes KLANIT MAFIOZ PRONTO.

Jo vetëm PDK, por të gjitha partitë tjera duhet të binden difinitivisht se qytetarët janë ata që vendosin se cili subjekt politikë duhet ta qeverisë vendin dhe kur duhet të qeverisë , e jo partitë me propoganda qesharake e oratori politike boshe të mundohen t'i bindin qytetarët që t'au besojnë qeverisjen e vendit .

Z. Albin Kurtin , e kanë pru në pushtet qytetarët , tjetër gjë është se partitë politike që humben zgjedhjet e fundit parlamentare e kanë të pa mundur të pajtohen me një realitet të tillë ,pasiqë me dekada kanë qendruar në pushtet dhe pa dyshim kanë përgjegjësi për shumë të këqia që i kanë ndodhur vendit, megjithatë humbjen e pushtetit e kanë përjetuar ditën më pikëlluese në karieren e tyre politike, prandaj edhe e kanë të pa mundur të pajtohen me agonin politike në të cilën ndodhën aktualisht dhe ngushllimin mundohet ta gjejnë duke kritikuar presidenten Osmani dhe z. Albin Kurti...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat