“Unë thash i pari, se ata/ato s’patën lidhje”?!

Opinione

“Unë thash i pari, se ata/ato s’patën lidhje”?!

Nga: Sabahate Byci  Më: 27 korrik 2021 Në ora: 12:11
Sabahate Byci 

Të vlerësuarit/at e mi/a - lexues të ktij opinioni tim. 

Së pari nga thellsi e Shpirtit ju shprehë ngushllime Anëtareve të Familjeve të cilat i humbën të dashurit e tyre në aksidentin rrugorë në Kroaci si dhe të mbijatuarve të lënduar dhe jo të lënduar iu dëshiroj shërim t’shpejtë, ju dëshiroj Shëndet. 

Ngushllime, shërim dhe rrelaxim t’gjith Shpirtrave që me qelizat e tëra të trrupit mbushur plot me mallë morren rrugën aq të gjatë drejtë Vendlindjes e edhe Jeten e dhan për të hequr mallin e zjarrtë, mallë i cili dit për dit e më  shum Shpirtin ta djegë si një flakë vullkani që  nuk din të shuhet kurr. 

ATA QË E HUMBËN JETEN LE TË PREHEN NË QETSINË E PARAJSES 

dhe edhe njëher me lutje te ZOTI i  MADH të gjithë t’lënduarve iu dëshiroj shërim dhe kthim sa më të shpejt në rrethin Familjarë, gjithashtu edhe pasagjerëve të Autobusit në fjalë të cilët e kishin pasur fatin e tyre të mbijetojin në ktë rast kaq fatkeq, iu dëshiroj rrelaxim psiqik. 

Ishte tragjedi që morri Jeta, që thau Jeta.

Dhe Shihpërktë po më vjen çudi, se si disa persona partiak, me doemos rastin trragjik të aksidentit të komunikacionit  me Autobus që ndodhi pak përpara disa ditëve në Sllavonski Brod në Rrepublikën e Kroacisë, tentonin ta definonin si rast kinse vetem ata dinin se si duhet vepruar, në mënyrë që „ta marrin bajrakun të parët në dorë“ duke bërë propozime e veprime të CILAT - (nëse ata vet nuk e dijin - ju them unë - le ta dijin se veprime të tilla vetem e zbehin funkcionalitetin e Shtetit tonë!)

ISHIN dhe enkas jan kompetenca të 

PRESIDENCES DHE TË QEVERISË SË RREPUBLIKËS SË KOSOVËS?! 

Prandaj opinioni përkatësisht POPULLI i Rrepublikës së Kosovës duhet ta dij se; NUK ËSHTË AS MORALE E AS ETIKE që raste të ngjarjeve të tilla, të cilat sa të jet JETA JETË na bëjnë me dhimbje ti vajtojim e ti kujtojim , të përdoren për qëllime elektorale, pra për favor personal për zgjedhje mu tani në prag të zgjedhjeve komunale??!!!

P.S. 

„-Shfrytzimi i rastit në përmasa të tepruara dhe tejkalimi i kompetencave si dhe i rregullave përtej funkcionit në dispozicion të pëcaktuara me Ligj, s’është asgjë tjeter përveqse shfrytzim i rastit për interes të caktuar personal e partiak“ 

Sabahate Byci Gjako Shqiptare Gjermane Autore 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat