Pandemia e ka dëmtuar më shumë se 50% cilësinë në arsim!

Opinione

Pandemia e ka dëmtuar më shumë se 50% cilësinë në arsim!

Nga: Adem Bytyqi Më: 12 shtator 2021 Në ora: 21:42
Autori

Në qoftë se do të vazhdojë mësimi në distancë, rezultatet e mësimit do të jenë të përgjysmuara ani pse këtë e kanë të pamundur ta pranojnë institucionet e arsimit të të gjitha niveleve .

Pandemia Covid ‐19, njerëzimin e ka dëmtuar në ekonomi, shëndet , arsim, kulturë dhe në të gjitha aspektet tjera të jetës .

Njerëzimi është ballafaquar në të kaluarën me shumë pandemi, por ka gjetur ilaçin për luftimin e tyre. Kjo e tanishmja është njëra më misteriozet, sepse duket të jetë e vështirë për t'ia gjetur ilaçin. Për ta shpëtuar njerëzimin përfundimisht nga rreziku i vdekjes dhe për t'ju kthyer normalitetit të jetës, duke mos pasur frikë, se mund t'i rikthehet përsëri kjo e keqe.

Në dallim nga Pandemitë t tjera, CoVID-19 dyshohet të jetë pasojë e gabimit njerëzor edhe pse këtë nuk duanë ta pranojnë qarqet më kompetente politike dhe shkencore njerëzore në botë...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat