Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë! - Bota Sot
Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë!

Opinione

Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë!

Dr. Binak Maxharraj Nga Dr. Binak Maxharraj Më 23 janar 2018 Në ora: 12:26
Ramush Haradinaj

Kryeministër pas takimeve te shumëta më kriminelet e Mitrovicës së Veriut, pas dhënjës nga Qeveria që ti e drejton një minut heshtje për kriminelin O.Ivanoviq.

I bane “nderë” me një minut heshtje njeriut i cili ne natën midis 3 dhe 4 Mars te vitit 2000, vrau me dorën e vetë 49 shqiptar dhe po atë ditë i ndoqi mbi 150 familje shqiptare ne pjesën jugore të Mitrovicës qe sot e kësaj dite nuk mund te këthëhën në shtepit e tyre.

Por edhe për atë që ia këtheve shpinën miqve tane Amerikan, pa te cilet as qe e kishe ule bythën ne stolicën e Kryeministrit, po ku me dijte se ku do te ishe tashti,kurse si pezmatim ne sjelljet e tua me Amerikën ajo nuk ta dha vizën.

Për ate qe aq shumë te kish pa marrë malli me u ba Kryeministër sa qe ditën e pare kur u ule ne stolicën e Kryeministrit punën e parë që e bëre ia rrite vehtes rrogen 100% nga 1500 ne 3000 euro me te madhën ne rajon qe ishte e kundërligjëshme për çfarë me ligjin që do te nxirret këto ditë ti duhesh me ia këthy Qeveris diferencën për rritjën e rrogës.

Edhe për shume gjera tjera, e me një qeverisje te keqe z.Kryeministër nuk të ka mbetë as sy as faqe me nejtë ma aty, por puna me e mire qe te shpetosh edhe pakë fytyrën tende është e mira e mirës:

TË D O R Ë H I Q Ë SH

Sepse më të gjitha ato tourre që sa vite për tu bërë Kryeministër na zhgenjeve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera