Përse deklaratat e Mustafa Nanos nuk duhet të merren seriozisht, bile as nuk duhet t'ua kushtojmë vëmendje - Bota Sot
Përse deklaratat e Mustafa Nanos nuk duhet të merren seriozisht, bile as nuk duhet t'ua kushtojmë vëmendje

Opinione

Përse deklaratat e Mustafa Nanos nuk duhet të merren seriozisht, bile as nuk duhet t'ua kushtojmë vëmendje

Nga: Arben Llalla Më: 19 korrik 2018 Në ora: 11:49
Arben Llalla

Tre metodat për të shkatërruar qytetërimin e një shoqërie janë: 1.Rrënimi i familjes, 2.Rrënimi i arsimit, 3.Rrënimi i shëmbëlltyrës.

1.Mustafa Nano ka familje të shkatërruar. Pra përderisa ai nuk ka mundur të ruaj familjen e tij të vogël si mundet të në japë këshilla të vleshme për familjen tonë të madhe shqiptare?

2.Arsimimi i tij është i cunguar, e ka filluar karrierën si servil e drejtues i PD në Skrapar, më tej oficer kontakti i diplomacisë së sigurimit SHIK apo SHISH. E si mundet një oficerë sigurimi pasi ka braktisur misionin kombëtar të na mbajë leksione kulturore apo historike kur braktisja e misionin zbulim e kundërzbulim quhet Tradhëti kombëtare?

3.Mustafa Nano nuk rrjedhë nga ndonjë familje e njohur që të ketë dhënë kontribut kombëtar prandaj ai hedh baltë mbi figurat tona kombëtare sepse nuk e ka njohur ndjenjën e lartë të krenarisë të rrjedhësh nga familje që ke kontribuar për kombin tënd. Kjo mungesë ka bërë që Mustafa Nano të urrejë vetveten, familjen nga vjen dhe kombit që i përket.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera