Mirëmëngjes marrëzi! - Bota Sot
Mirëmëngjes marrëzi!

Opinione

Mirëmëngjes marrëzi!

Nga: Melihate Tërmkolli Më: 8 shtator 2018 Në ora: 11:05
Melihate Tërmkolli

“Nëse Presidenti serb viziton Ujmanin pa lejen e Kosovës, ai do të arrestohet”, tha para dy ditësh Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës dhe Kryetar i PDK-së.

Por u lejua vizita e Presidentit të Serbisë, dhe ai sot viziton edhe Ujmanin (Gazivoda) dhe nesër mespërmes Drenicës, shkon deri në fshatin Banjë, në zemër të saj, në Drenicën e Adem Jasharit si në shtëpi “të vet”, (çfarë trishtimi!).

Lejimi i Presidentit të Serbisë për ta vizituar Ujmanin u bë me arësyetimin se miqtë paskan sygjeruar të lejohet ajo vizitë “në mënyrë që të mos ngriten tensione ndërmjet dy shteteve”. Përkthyer në shqip kjo d.m.th. të mos shqetësohet e të mos tensionohet Serbia, Vuçiqi!

Po Kosova, ku është Kosova! A po ajo nuk ka pse tensionohet nga kjo vizitë, pse të shqetësohet për Ujmanin, edhe ashtu ka vënë në pazar gjithçka, edhe tokat edhe ujin!

Këta “trimat’ e Kosovës, ia japin Vuçiqit krejt Kosovën, veq të mos shqetësohet Serbia, “të mos ngriten tensione”. Këta i poshtërojnë të gjithë shqiptarët, e poshtërojnë shtetin tonë!

Barbarët gjithnjë kthehen në vendin e krimit, për krime të reja!

Ata që nuk janë dënuar për krimet e djeshme, për gjenocidin, ata që nuk kanë marrë mundin të bëjnë madje as një kërkim falje për plojën kundër shqiptarëve e Kosovës, veç  një qëllim kanë: përsëritjen e krimit, vazhdimin e tij.

P.S.

Mbase kam dëgjuar gabim por Presidenti Thaçi, paska bërë plan t’ia kthejë vizitën Aleksandrit,  paska vendosur që këto ditë ta vizitojë Preshevën, Medvegjën e Bujanocin, të ndalet për vizitë në nyjën hekurudhore në kufi me Maqedoninë dhe të vazhdojë në Vranjë, Kushumli, Toplicë e deri në Nish, toka shqiptare, autoktone, të grabitura nga Serbia.

Të shohim çfarë mesazhi na sjell nga Nishi!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...