Kaotistët pseudodjathtistë guximin vital e quajnë dobësi zgërdhece… - Bota Sot
Kaotistët pseudodjathtistë guximin vital e quajnë dobësi zgërdhece…

Opinione

Kaotistët pseudodjathtistë guximin vital e quajnë dobësi zgërdhece…

Nga: Sali Leka Më: 25 shtator 2018 Në ora: 11:38
Sali Leka

Rukije Rama dhe dyzet e tre gënjeshtarucë langarucë të skëterrit mizorist.

Sali Leka dhe dyzet survejucë urithkucë të sigurimit komunist.

Për dijeni z. Edi RAMA, antigënjeshtaruc, antilangaruc, antisurvejuc, antiurithkuc i përkushtuar.

Ah, sikur të ishin shtatëqind e pesëdhjetë shkrimtarë, gazetarë dhe intelektualë si Edi Rama, antimizorist dhe antikomunist i betuar.

Mos u dëshpëro, mos u dekurajo nga ultimatumet dhe zullumet anarshiste kaotiste pseudodjathtiste, se populli shqiptar as i beson dhe as i voton.

Ashtu siç nuk jam dëshpëruar unë, Sali Leka, as nuk jam dekurajuar njëzet e pesë vjet rresht, por akoma më shumë jam vitalizuar.

Ultimatumi pseudodjathtist për ndalimin e këngës së Enverit të vdekur

Enver Hoxha, komunisti, marksisti i tërbuari i shekullit XX

15 shtator 2018, kryetari i bashkisë së Tepelenës me shokët dhe miqtë e tij kënduan këngë për Enver Hoxhën.

Me të shpejtë, pseudodjtahtisti, opozitaristi dha ultimatumin: Edi Rama shkarko dhe dëno kryetarin e bashkisë së Tepelenës, se këndoi këngë për Diktatorin Enver Hoxha!

Kurse unë shkruaj dhe tregoj:

Ultimatum negativ, regresiv, antiligjor,kaotik, antijuridik, për arsye se: Kryetarin e bashkisë e ka zgjedhur populli dhe nuk është zyrtar i emëruar nga Edi Rama, Kryeministër i Republikës.

E dyta, kryetari i bashkisë dënohet kur abuzon dhe cënon ligjet dhe ultimatumin opozita pseudjathtiste duhet t’ia drejtojë organeve kompetente juridike ligjore dhe jo Edi Ramës

E treta, Enver Hoxha ishte kriminel mizorist tragjik despotik antidemokratik, depresiv maniak monstruozist, por në Shqipëri ka gjakatarë mizorë e zuzarë dhe u këndohen këngë, lavdërohen, madje janë dekoruar dhe shpërblyer tetë vjet 2005-2013, kuropozita e sotme, kasta pseudjathtiste ishte në pushtet.

Me 23 qershor 2013 populli shqiptar nuk votoi pëdëizmin pseudjathtist dhe as ka për ta voatur. Lind pyeja pse? Përgjigjia: Pëdëizmi psedudjathtist, kaotist, revanshist, ka dekoruar 600 kriminelë, mizoristë gjaktarë, kusarë dhe zuzarë nazifashistë.

Këngën e Enver mizorit nuk e ndaloi me ligj juridik dhe tani gumëzhit e llomotit, i kërkon Edi Ramës të kacafytet me këngëtarin e bashkisë së Tepelenës pse këndoi këngën e Diktatorit Enver Hoxha.

Opozita e sotme e çakërdisur i kërkon Edi Ramës të bëhet medoemosdo bandit lubist, hutist, antrealist, por Edi Rama ishte dhe është antienverist, antimizorist dhe antikomunist i betuar. Që kur ishte adolishent, ashtu si unë, djalë i ri, me gjatësi vitale, shkrimtar dhe poet me vullnet e lezet dhe me betim e guxim iradin ilmin.

Kënga për Enverin despotist duhet të ndalohej me ligj special që në vitin 1993, por opozita e sotme aso kohe e kishte mendjen për të shkatërruar nën hymnin e vjedhjes dhe kaosit gjithçka, përtë grabitur, shkretuar çdo gjë, duke formuar kompani private rezilucke, kusare, makute, si kompania “Shqiponja” Vefa Allumuça, Maksude Kadëna, dhe në babëzi e marrëzi u dogj tym e flakë Shqipëria.

Tani, opozitën e egërsuar, e gënjën mendja e skremuar, me detyruarEdi Ramën të burgosë këngëtarë, të veprojë si Enver Hoxha, që burgosi këngëtarët Franmçesk Radi, Sherif Merdani, Alida Hisku, dhe pëdëizmi pseudjathtist kur ishte në pushtet nuke rehabilitoi, por e degdisi Alida Hyskun bohem në Gjermani.

Mizorizmi enverist burgosi, masakroi dhe përndoqi egërsisht 750 intelektualë të kulturuar dhe Rukije Rama, e arsimuar, vajzë fisnike e nderuar, me etikë dhe kulturë shembullore, epsoike të admiruar, dhe opozita e sotme e diskriminojë, e largoi nga Shqipëria dhe Rukije Rama jeton sot në Belgjikë.

Persekutorët shtrembalucë, gënjeshtarë, langarucë të Alida Hiskut dhe Rukije Ramës kryesia e Partisë Demokratike pseudodjathtiste i gradojë, i shpërbleu me poste dhe funksione në strukturat partiake militariste, anarshiste kaotike.

Për Rukije Ramën do të shkruajë përsëri por sot theksoj: Rukije Rama, fisnike, eposike, e arsimuar e kulturuar, u burgos padrejtësisht, u persektua egërsisht dhe tmerrësisht, duke përballuar dhe sfiduar dyzet e tre gënjeshtarucë langarucë. Disa prej tyre Rukija nuk i njihte as kishte folur dy fjalë, por ata trilluan, intriguan, jemi përqafuar dhe mallëngjyer me Rukijen mikroborgjeze, dekadente bordelliste dhe fjalë të tjera broçkulla dhe gëlbocka të pisëta, të ndyra, se ishin dhe janë njerëz pa karakter, as dinjitet vital, por zgërdall zgëdhec.

Kurse unë shkrimtari Sali Leka njëzet e pesë vjet rresht jam përballur dhe kam sfiduar dyzet survejucë, rezilucë, urithucë të sigurimit komunist dhe 66 censuristë të mosbotimit të 85 librave të mrekullueshëm shembullorë, por nuk u dëshpërova nga persekutimet mizore, nuk ndalova, as kam ndaluar dhe sot kam shumë ngjarje të vërteta për të treguar, se sa kanë njëzet e pesë shkrimtarë të burgosur, të persekutuar dhe të paburgosur, të privilegjuar nga klika mizoriste enveriste-ramiziste.

Emrat e këtyre 149 sharlatanistëve monstruozistë unë i kam shkruar por nuk i kanë botuar redakistë e gazetave  pseudodjathtiste dhe të klikës enveriste ramiziste makabre mizoriste.

Këto gazeta ishin dhe janë magazina për grumbullimin e llumrave të pista të gëlbockave të qelbura, të ndyra dhe janë munduar e mundohen të mbulojnë të drejtën dhe të vërtetën, por e drejta dhe e vërteta ishin dhe janë biologjike hyjnore dhe duhen thithur e shijuar si lule aromatike qumështore.

Mizorizmi i tërbuar enverist burgosi,internoi, torturoi 125 shkrimtarë  liberalistë, modernist, demokratë teuratistë dhe mua shkrimtarin, poetin Sali Leka me 85 libra me poezi lirike erotike dhe eposike brilante dhe me tregime të vërteta, të dobishme për jetën njerëzore.

Persekutorët e mi zuzaristë sharlatanistë, spekulantistë dhe falsifikatoristë monstruozistë dhe të shokëve të mi Fadil Paçrami, Hasan Petrela, Kujtim Spahivogli, Kasem Trebeshina, Kapllan resuli, Minush jero, Robert Vullkani, Frederik Sokoli, presidenca e Sali berishës dhe kryeministri Aleksandër Meksi I gostiti tinëzisht dhe I ngriti lart në llozhat e Parlamentit, I ashtuquajtur demokratist pluralist.

Persekutorët obskurantistë anarshistë kaotistë të 750 intelektualëve dhe 125 shkrimtarëve janë edhe sot në llozhat komode luksoze të Parlamentit, por nuk është faji dhe mëkati I Edi Ramës, as I Partisë Socialiste, as I Kryeprokurores Arta Marku, juriste shembullore, e betuar për të drejtën, të vërtetën.

Persekutorët e mizorizmit enverist, ramizist të 750 intelektualëve dhe 125 shkrimtarëve të konvertuar dhe kamufluar në pëdëistë pseudodjathtistë janë sot në Parlament në Tiranë, por nuk do të jenë në vitin 2021. Jo, nuk do të jenë!

Do t’i zbresë poshtë populli shqiptar, guximtar, largpamës, vizionar, krenar, demokrat i vërtetë, fisnik, human, bujar, por edhe vigan durimtar

Por guximin vital dhe viganizmin kolosal të popullit shqiptar, shembull dhe model në Ballkan, pëdëizmi pseudodjathtist i quan dobësi zgërdallë dhe ka gjashtë vjet që fërgëllon e vringëllon për të bërë kërdi e batërdi, shkretim në Shqipëri.

Sali Leka cel: 0683855304

Shkrimtar dhe poet me poezi lirike, erotike dhe epsokike dhe me tregime të mrekullueshme, shembullore të dobishme për jetën njerëzore, por nuk i botuan, i fshehën, imbyllën, i çesnuruan redakistë e gazetave “Bashkimi”, “Drita”, “Zëri I rinisë” dhe revista “Nëntori”.

Këto gazeta sot nuk funksionojnë që nga viti 1991, por|Tirana u mbush me të tjera të vetëshpallura djathtiste, por në fakt janë vazhdim i gazetëve të klikës enevriste ramiziste dhe rënkojnë, vajtojnë e lëngojnë në llumërat e pista të broçkullive, të gumëzhitjeve dhe llomotitjeve anarshiste kaotike, por unë nuk dua të vdesin ashtu si gazeta “Bashkimi”, fletushka zuzariste e Frontit antihumanist të internimeve mizoriste, me kryetare Nexhmije Hoxhën dhe zëvëndës Kadarenë, shkrimtar i preferuar i klikës makabre marksiste enveriste.

Nuk dua të vdesin, se po vdiqën, unë nuk kam se çfarë të shkruaj, nuk kam cilin të demaskoj! Unë shkruaj demaskime të drejta, por pë rata shtrembalucë langarë që jetojnë dhe jo përtë vdekurit Enver Hoxhën dhe Ramiz Alinë.

Demaskoj Nexhmije Hoxhën, Ismail Kadarenë, Edmond Spahon, Enkelejd Alibeaj, Tritan Shehun dhe Besim Ndregjonin që jetojnë dhe janë më reziluckë, më survejuckë, më anarshistë e më sharlatanistë se Enver Hoxha, Ramiz Alia, Hekuran Isai, Rita Marko, Pali Miska, Simon Stefani.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera