Patrioti që babëzia po e lë pa frymë. Kush do i japë oksigjen? Iliri vallë? - Bota Sot
Patrioti që babëzia po e lë pa frymë. Kush do i japë oksigjen? Iliri vallë?

Opinione

Patrioti që babëzia po e lë pa frymë. Kush do i japë oksigjen? Iliri vallë?

Nga: Arben Llalla Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 20:54
Arben Llalla

I bëri të gjitha. Mallkoi Europën me “What the fuck!”. Ja futi kokën në m… Arben Ahmetajt, sepse i doli kundër duke mbështetur taksën e Kosovës ndaj Serbisë dhe Bosnjes. Foli tre herë më shumë se Ramushi në konferencë për shtyp. I vuri të gjithë në rresht të bënin shqiponjën me pëllëmbë, punë e madhe se shokut Enver (Hoxhaj) i doli shalëshqyer.

… dhe tani po kthehet mendueshëm, i rëndë si udhëheqës prasi që të merret me gjërat e vogla të bezdisura si Unaza e Re, burgun e Gjushit, drogën e Maminasit.

Sepse, ai i bën të gjitha, vetëm që të harrohet zullumi që ka gatuar në vendin që duhet ta qeverisë. Shpesh bëhet gjaknxehtë dhe patriot; matet me hijen e Isa Boletinit. Abdylit të Lidhjes ia varrosi të birin, por i çan kokën Sevo, i cili nuk e di që ka mbaruar lufta, ndaj është akoma partizan me yll në ballë. Puna është që Mit’hati i ndjerë nuk e voton, Sevo po, madje ka dhe teserën e Rilindjes.

Vdes të thotë atë shprehjen e Ismail Vlorës që prapa i vjen historia, por prapa ka vetëm Sajen, banditët e drogës së Maminasit, kriminelët e Durrësit, Shkodrës, Tiranës, Shijakut, Vlorës e kështu me radhë.

Ja pra, ky është udhëheqësi që është zënë në çark nga babëzia e vetë për të përpirë çdo pushtet, çdo kryq leku që kalon në këto vise. Kjo po i zë frymën, sado që ai gëlltit, se është i pangopur, por po i mbarohet fryma. Ka nevojë për oksigjen.

Ndaj kërkon të marr frymë dhe bëhet patriot, nacionalist, i gafuret Serbisë, kur ka bekuar planin e Thaçit për ndryshim kufinjsh. Flet për bashkim trojesh, kur ka shitur Çamërinë, detin dhe nuk ia mban të bëjë gëk, megjithëse u vra shqiptari i katërt brenda një jave në shtetin e vëllamit Tsipras.

Ka nevojë për oksigjen dhe pret mos i jep Ilir Meta një grimë. Pret se mos bie në pazar me njerëzit e Ilirit për zgjedhjet vendore. Nëse ata i japin frymë për këto zgjedhje, ai ia del ta shtyjë, sepse ka hall vetëm sa të kapi veten. Pastaj e thurr intrigën sikur me qenë grua e përdalë, me kujdes dhe me merak që të fusë në thesin e tij të shejtanit të parët ata që i dhanë frymë,

Ky është patrioti, nacionalisti që të bën vetëm për të qeshur, pasi tani është veç një karagjoz pazari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...