E mitura shkon në spitalin e Pejës për të lindur, policia ia arreston burrin - Bota Sot
E mitura shkon në spitalin e Pejës për të lindur, policia ia arreston burrin

Peja

E mitura shkon në spitalin e Pejës për të lindur, policia ia arreston burrin

Më: 19 maj 2019 Në ora: 11:48
Foto ilustrim

Policia ka arrestuar një person i cili ka bashkëjetuar me një të mitur. Vajza nën moshën 16 vjeçare ka mbetur shtatzënë dhe ka shkuar në spitalin e Pejës për të lindur.

Pas marrjes në pyetje nga ana e policisë, burri është liruar. Ndërsa e mitura ka deklaruar se ka pëlqimin e prindërve për martesë.

Njoftimi i plotë i policisë:

BASHKËSI JASHTËMARTESORE ME PERSONIN NËN 16-VJEÇ

Pejë 16.05.2019-14:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom pasi që i njëjti ishte martuar me viktimën femër Rome-shtetase e Malit të Zi dhe e njëjta ishte dërguar në spitalin rajonal Pejë për të lindur. Viktima deklaron se ka pëlqimin e prindërve për martesë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Ndryshe rastet që të miturat po bëhën nëna janë shtuar së fundmi në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...